به اشتراگ بگذارید

کمپین ۱

بسته های نه چندان در بسته

چرائی و نحوه شکل گیری ایده:

روش ایده پردازی این کانسپت مدل نقشه ذهنی ( memory mapping ) است. در بین اِلمان‌های تداعی کننده نوروز ( سبزه، ماهی، آینه، شکوفه، سکه، آجیل، پسته و … )، پسته می توانست جذابیت بصری و جلب‌کنندگی بیشتری نسبت به باقی المان‌ها داشـته باشـد بخصـوص با قیمت امروزی خو،د نمادی ارزشـمند نیز محسـوب می شود!

از طرف دیگر کلمه  ” پسته ” با کلمه ” بسته ” هم آوایی و هم وزنی دارد.

معمولا بسته های هدیه اکثرا هدایایی دربسته هستند و مانند “پسته دربسته” ارزش آنچه در آن است چندان مشخص نیست!
اما بسته های عیدانه همراه اول چندان دربسته نیستند! دراین بسته‌ها، مخاطب به دلخواه خودش هدیه مطلوب ( اعتبار یا ترافیک اینترنت ) را انتخاب می‌کند و تنها اندازه برد او ( میزان‌اعتبار یا ترافیک اینترنت ) به شانس وابسته است.

کمپین ۲

همراهت ، همراحت

مختصری درباره ایده اصلی

برند “همراه اول”  از دو کلمه همراه + اول تشکیل شده است.
کلیدواژه ” همراه ”  در ادبیاتِ هیچ‌کدام از رقبای همراه‌اول چندان مورد استفاده قرار ‌نگرفته است . ما با یک تحقیق فشرده با نمونه آماری ۵۰ نفره متوجه شدیم که اغلب افراد پس از شنیدن کلمه همراه موارد زیر در ذهنشان متبادر می گردد:
همسر، خانواده نسبی ( پدر، مادر، برادر )، همراه اول، موبایل
درواقع در بخش اپراتورها کلمه ” همراه ” فقط تداعی‌گر همراه اول است و نه هیچ اپراتور دیگری!
لذا برآن شدیم که محور اصلی ایده پردازی خود را بر کلمه همراه استوار گردانیم. مزیت این استراتژی اینست که هم در لایه برند و هم در لایه محصول و خدمت کارکرد دارد.
ازطرف دیگر، دریافت هدیه از صاحبان کسب و کارهای مختلف همواره با دشواری‌ها و تشریفاتی خاص همراه است.
اما استفاده از بسته های عیدی همراه اول بسیار ” راحت ” و سریع است.
پس پروموشن طراحی شده همراه اول، همراهت و همراحت است.
زیباآوایی و ایهام این دو کلمه در کنار هم و شباهت نوشتاری آنها جلب توجه زیادی داشته و بخاطر مفهوم چندلایه، سطح درگیری ذهنی مخاطب با آگهی را بالاتر خواهد برد و همین امر باعث به خاطر‌سپاری بهتر پیام این کمپین می‌گردد.
این کانسپت می تواند بصورت سری در تلفیق با کلمات و معانی دیگر نیز توسعه پیدا کند که ما در این پروپزال یک نمونه آن را اجرا کرده ایم.

کمپین ۳

شمارش معکوس

چرائی و نحوه شکل گیری ایده:

در این کمپین  از پشت هم قرار گیری اعداد ۹ و ۸ در شمارش معکوس ( مرسوم در زمان تحویل سال نو و یا هر اتفاق مهم دیگری ) استفاده شده است. شمارش   به این صورت است:

 …/۳/۴/۵/۶/۷/۸/۹/۱۰

این نوع استفاده از اعداد پس از کدِ #۹۸*  این کد را به یاد ماندنی تر می کند و نیز هیجان تحویل سال نو را با هیجان دریافت عیدی اول در اولین لحظه تحویل سال از همراه اول، گره می‌زند.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید