استراتژی برند فرآیند شناسایی جذاب ترین ویژگی های منحصر به فرد برند شما و ترکیب آنها به یک وعده ویژه است. یک برند قوی از دیگر رقیبان خود یک سر و گردن بالاتر است. وعده برند زمانی باور پذیر است که بر اساس اعتبار و یک حقیقت قانع کننده درون سازمان شما طراحی و پایه ریزی شده باشد. فرآیندهای جامع استراتژی برند است در  برندینگ (ساخت یک برند) برای یک شرکت نوپا، یا ریبرندینگ شرکتی که به واسطه تغییرات شرایط کسب و کارش نیاز به دیده شدن دارد، کاربرد دارند.

تحقیقات پیش نیاز اصلی برنامه ریزی برند:

بسته به چالش های پیش روی شما ما از مجموعه ای از استراتژی ها و روش های تحقیقاتی کمی و کیفی استفاده میکنیم:

 • پژوهش های دسته بندی برند
 • ارزیابی تصویر برند
 • تحلیل رقباتی
 • معیارهای پایش تبلیغات و ROI (*نرخ بازگشت سرمایه است. در مارکتینگ شاخصی برای ارزیابی تاثیر کمپین های تبلیغاتی است)
 • ارزیابی نام برند ( تداعی ها و..) ارزیابی حقوقی

علاوه بر این، آژانس روزنه ارتباط روش اختصاصی ارزیابی استراتژیک برند خود را داراست. که با آن  ارزش و قدرت باطنی برند شما را ارزیابی کنیم. ما علاوه بر روش های تحقیقاتی متدوال  که بیشتر بر نگرش مصرف کنندگان، سبک زندگی  و باور های آنان تمرکز دارند (نگاه از بیرون )، در روش ارزیابی استراتژیک برند روزنه ارتباط ، گام اول  بررسی درونی سازمان بعنوان قلب برند،  از طریق ارزیابی  دیدگاهها، و باور های  مدیران  سطوح مختلف ، کارکنان و شبکه های توزیع برند است. ما این کار را از طریق طراحی پرسشنامه ( بصورت آنلاین و فیزیکی ) انجام می دهیم.  این روش مشکلات اساسی تجاری و بازاریابی که ممکن است موفقیت برند تضعیف کند شناسایی کرده، هم ترازی فرهنگی و یا عدم وجود آن را نمایان  می کند و از سوی دیگر مسیر برند سازی داخلی را در گام های بعدی هموار تر می سازد.

ترسیم نقاط تماس  مصرف کننده با برند یکی دیگر از ابزارهای پژوهشی است که ما به منظور تعریف و نشان دادن تمام نقاط ارتباطی بالقوه بین برند شما و مخاطبان مورد استفاده قرار می دهیم. با تشریح محل های ارتباطی، شما میتوانید با بهره گیری از رویه ها و فرآیندهای صحیح از اینکه  مصرف کنندگان تجربه برند مثبتی را در تعامل با شما خواهند داشت ، اطمینان حاصل کنید.

معماری برند:

معماری برند ساختار سلسله مراتبی است که از طریق آن دیگر برندها، محصولات و خدمات تابعه ی یک سازمان کلی با یکدیگر در ارتباط هستند. برای مثال، آیا معماری برند سازمان شامل فقط یک برند است یا چندین برند زیرشاخه وجود دارد؟

معماری برند همچنین شامل توسعه سیستم های نامگذاری و گاهی شامل درخت تصمیم گیری برند میشود که عملکرد و نقش برند مادر، برندهای خریداری شده، برندهای کوچک و برندهای مستقل در آن تعیین میشود.

آژانس تبیغاتی روزنه ارتباط میتواند در شناسایی معماری برند متناسب با سازمان شما و اجرای آن کمک کند تا ساختار و فواید آن کاملا روشن، پذیرفته و درک شود.

ساخت برند:

ما فرصت ایجاد برند از هیچ را فراهم میکنیم. به این منظور، ما ویژگی های اصلی سازمان ( شایستگی های محوری)  را شناسایی میکنیم، تحقیقات جامع و گسترده داخلی انجام می دهیم و جایگاه بنیادی برند را تعریف و  توسعه میدهیم. فرآیند ساخت برند شامل مجموعه از مراحل است که به شرح ذیل آمده است:

 • نامگذاری/تغییر نام
 • هویت برند
 • ایجاد تگ لاین (بر اساس جوهره برند)
 • بیان برند (تصویر، احساس، عناصر بصری و کلامی، کاربردها)
 • دستورالعمل برند و دفترچه های راهنما
 • استانداردهای گرافیکی

جایگاه برند:

جایگاه برند باید مرتبط، باورپذیر و قابل دفاع باشد. یک برند قوی برای چیزی وجود دارد، برترین برند ها آنهایی هستند که جایگاه ذهنی مشخصی را در ذهن مخاطب دارند. ولولو ایمنی، نایکی و عملکرد، هارلی دیویدسون و آزادی، انرجایزر و طول عمر. مربای موسوی و غلطت ، رب رژین و طعم ورنگ ، راسان و طول عمر و حقوق مصرف کننده (  با شعارهمراه سرد وگرم زندگی)  پس جایگاه برند شما چیست؟ آیا واژه ای هست که مالکش باشید؟

ما با استفاده از نقشه برند – فرآیند شناسایی ویژگی های منحصر به فرد سازمان شما، بررسی جایگاه رقیب ها و تحلیل فرصت ها – منطقه ای را متناسب با ارزش های درونی و مخاطبان بیرونی مشخص میکنیم که منحصر شرکت شما است.

هنگامی که ستون های برند شما را شناسایی، تثبیت و با جزئیات بررسی کردیم، ما با ترکیب آنها جایگاه برند شما را ایجاد میکنیم. ما اصول و ارزش های برند شما را شناسایی و یک معرفی بریف کوتاه تهیه میکنیم تا همه افراد درون سازمان شما بتواند برند و جایگاه آن را به روشنی توضیح دهند. سپس شخصیت برند را تعریف کرده تا واژگان و بیان بصری را آن ایجاد کنیم.

در هر صنعت یا دسته بندی ای، ما به گونه ای جایگاه برند را ایجاد میکنیم که مصرف کنندگان بتوانند تمایزی بین سازمان شما را با دیگر رقبایتان قائل شوند تا رشد اتفاق بیفتد.

ما از شما درخواست میکنیم که رزومه شرکت مان را مطالعه کنید تا ببینید روح تفکر استراتژیک چگونه در تمام خدمات ما از مدیریت برند تا طراحی کمپین های تبلیغاتی ، موج می زند