در عصر تکثیر و همه‌گیر شدن صفحات بزرگ و کوچک دیجیتال و کاهش روز افزون توجه افراد به محتوای ارائه شده از طریق این صفحات نمایش، بعضی از متخصصان حوزه بازاریابی شرط می‌بندند که یکی از بزرگترین و جدیدترین صفحات نمایش جهان، توجه همه مخاطبان را به خود جلب خواهد کرد.

ادعای آنها: بزرگترین و گران‌ترین بیلبورد دنیا در میدان تایمز که از سه‌شنبه شب روشن خواهد شد

این صفحه نمایش جدید به اندازه هشت طبقه از یک ساختمان ارتفاع دارد و طول آن تقریباً به اندازه طول یک زمین فوتبال است و کل بلوک از خیابان 45 تا 46 محله برادوی را در بر می‌گیرد- جایی در مرکز تقاطع میدان تایمز. این صفحه نمایش تشکیل شده از حدود 24 میلیون پیکسل LED که هر یک دارای نورهای ریز قرمز، آبی و سبز هستند و باعث می‌شوند این صفحه نمایش تفکیک تصویری بسیار بالاتری نسبت به بهترین صفحات نمایش روز داشته باشد.

بر اساس برآورد مدیران بازرگانی، این ابر-صفحه نمایش با قیمتی معادل 2.5 میلیون دلار برای چهار هفته، به عنوان یکی از گران‌ترین مستغلات خارجی موجود در بازار قلمداد می‌شود. استودیوی شناخته شده و معتبر Universal Everything از سه‌شنبه شب تا 24 نوامبر یک برنامه هنری را روی این صفحه نمایش خواهد داد و بعد از آن شرکت گوگل با یک کمپین تبلغاتی که در سراسر سال نو ادامه می‌یابد، عنوان اولین آگهی‌دهنده انحصاری را به خود اختصاص خواهد داد.

در میدان تایمز که مرکز تبلیغات خیره‌کننده محسوب می‌شود، این صفحه بزرگ‌ترین و تنها صفحه نمایشی است که سراسر بلوک را پوشش می‌دهد.

به گفته HaryCoghlan، مدیر شبکه Clear Channel Outdoor نیویورک که کار فروش فضاهای تبلیغاتی را بر عهده دارد، “اندازه در میدان تایمز مهم است”. هفته گذشته در حالی که وی در خیابان 46 محله برادوی ایستاده بود و تصاویر آزمایشی تبلیغاتی را روی صفحه نمایش جدید تماشا می‌کرد، توریست‌ها هم به سمت صفحه نمایش برمی‌گشتند و چشم‌هایشان از تعجب و حیرت می‌درخشید.
او گفت، “گاهی همه چیز فقط به دیده شدن وابسته است”.

هم Clear Channel Outdoor و هم گوگل از اشاره به مفاد و شرایط قرارداد گوگل خودداری کردند. مدیران اجرایی تبلیغات اعلام کردند که گوگل به محض ورود این صفحه نمایش به بازار تبلیغات، قرارداد استفاده انحصاری و طولانی‌مدت آن را از آن خود کردند. بنابراین ممکن است رقم اصلی قرارداد آنها بسیار کمتر از 2.5 میلیون دلار قیمت تعیین شده کنونی باشد. نرخ هزینه‌ اجاره بیلبوردهای میدان تایمز بر اساس محل، اندازه، مدت زمان نمایش تبلیغ و کیفیت تصویر و موارد دیگر، بسیار متنوع و متفاوت هستند.

پیش‌بینی می‌شود که روزانه بیش از 300000 عابر پیاده وارد تقاطع میدان تایمز شوند، جایی که خیابانهای هفتم و برادوی، بین خیابان 42 و 47 به یکدیگر می‌رسند. در حالیکه ساکنین نیویورک معمولاً با بی‌توجهی از معابر گذر می‌کنند و بیشتر توجه‌شان به تلفن همراه‌شان معطوف است، اما محل قرارگیری این صفحه نمایش یک منطقه توریستی است و بیلبوردهای تبلیغاتی بخش عمده‌ای از جاذبه توریستی آن محسوب می‌شوند و به همین دلایل انتظار می‌رود توجهات زیادی به این بیلبورد غول‌پیکر جلب شود. تبلیغات محلی وقتی در سطح جهانی پخش می‌شوند تعداد دفعات بیشتری دیده خواهند شد، خصوصاً در رویدادهای بزرگی مانند جشن شب سال نو.

مطابق با نتایج یک نظرسنجی انجام شده بین گروهی متشکل از 2000 نفر، تقریباً هشت نفر از هر ده نفری که از میدان تایمز عبور می‌کنند بر این باورند که تابلوها و تبلیغات موجود در این میدان باعث افزایش جذابیت آن شده است. حدود نیمی از پاسخگویان گفتند که از علائم و تابلوها عکس می‌گیرند و 60 درصد از آنها بیش از پنج دقیقه به این تبلغات نگاه می‌کنند.
تیم تامپکینز، رئیس گروه مدیریت میدان تایمز گفت، “مردم به گرند کنیون می‌روند تا شاهد یکی از اعجاب‌انگیزترین جلوه‌های بصری در جهان باشند. آنها به میدان تایمز می‌آیند تا جذاب‌ترین جلوه دیجیتال دنیا را از نزدیک ببینند.”

موسسه مالی و اعتباری Vornado Reality این صفجه نمایش جدید را به عنوان بخشی از پروژه نوسازی و توسعه تابلوهای تبلیغاتی و ایجاد فرشگاه‌های جدید خود ساخته است. Vornado می‌گوید که انتظار دارد مجموعه‌ای از فضاهای فروشگاهی را در این منطقه به حدود شش شرکت بفروشد. گفته می‌شود که آنها در آگوست 2012، تقریباً 140 میلیون دلار برای این پروژه هزینه کردند و در ادامه تصمیم گرفتند تا یک صفحه نمایش عظیم با جدیدترین تکنولوژی جهان بسازند.

استیو راث، مدیر عامل Vornado اظهار داشت با اینکه تکنولوژی چشمگیر و صفحات نمایش مبتکرانه در بازار تبلیغات اهمیت دارند، اما پیشرفتهای فنی برای مدت زیادی دوام نمی‌آورند و شرکت‌های دیگر به مرور زمان راه‌کارهای مشابهی را در پیش خواهند گرفت. به عقیده وی دو مزیت اصلی این پروژه، اندازه بسیار بزرگ صفحه نمایش و محل قرارگیری آن است. آقای راث گفت، “این تابلوها و تبلیغات بخشی از فرهنگ و روح هیجان و زندگی این شهر هستند. البته نباید از این نکته غافل شویم که سود مالی خوبی نیز در صنعت تبلیغات وجود دارد.”

با رشد صفحات نمایش دیجیتال و توسعه آن در حوزه تکنولوژی تعاملی، بیلبوردهابه عنوان یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های تبلیغات هم اکنون توجهات زیادی را به خود جلب می‌کنند. بازاریابان به صورت روزافزون از رسانه‌های اجتماعی و ابزار سیار استفاده می‌کنند تا مشتریان خود را تشویق کنند به محض عبور از کنار بیلبوردهای تبلیغاتی، کوپن‌های جایزه یک برند خاص را خریداری کنند.

پیش از این در اختیار گرفتن بیلبوردها برای تبلیغات کار بسیار دشواری بود و متصدیان امور تبلیغات مجبور بودند با مجموعه‌ای از شرکتهای مالک فضای تبلیغاتی وارد معامله شوند. امروز، گروه‌های تبلیغاتی در مسیر اتوماسیون روند خرید فضاهای تبلیغاتی حرکت می‌کنند. تبلیغ‌کنندگان هم اکنون می‌توانند کمپین‌های تبلیغاتی خود را به سادگی و با انعطاف بیشتری به‌روزرسانی کنند.

بنا بر بررسی‌های انجام شده از سوی eMarketer، انتظار می‌رود در سال جاری مجموع مبالغ هزینه شده برای تبلیغات محیطی در ایالات متحده آمریکا، شاهد رشد 3.6 درصدی باشد و به 7.2 میلیون دلار برسد.

گوگل همچنان از افشای جزئیات کمپین تبلغاتی جدید خود سر باز می‌زند، اما قطعاً تنها شرکتی نخواهد بود که وارد این معامله بزرگ می‌شود. شرکت LG به تازگی کمپینی تبلیغاتی را روی یک بیلبورد عظیم در فرودگاه King Khaled در عربستان سعودی اجرا کرد که با داشتن ابعادی معادل 820.2 فوت طول و 39.3 فوت ارتفاع، بزرگترین تابلو تبلیغاتی در جهان محسوب می‌شود و در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است

از کانون ایران نوین