کافه تبلیغات- در فیلم ها گاهی جملاتی می شنویم که بسیار جالب هستند و فکر آدم را مشغول می کنند. این جملات می توانند فلسفی، عاطفی یا حتی تجاری باشند. کافه تبلیغات به نقل از برترین ها برخی از جمله های جالب فیلم های مختلف در زمینه کسب‌وکار و تجارت را نقل کرده است. شاید در بهبود تجارت به شما کمک کنند.

1. بهترین نقل‌قول‌های تجاری از پرده نقره‌ای

ب

نقل‌قول: همه ما می دانیم «طمع چیز خوبی است».

2.(Catch Me If You Can (2002

این فیلم نشان دهنده داستان واقعی در مورد هنرپیشه گمنامی به نام فرانک آباگنیل جی‌آر است که از طریق جا زدن خود به عنوان خلبان هواپیما، پزشک یا وکیل پول در می آورد.

ث

نقل‌قول: «دو موش کوچولو داخل سطل پر از خامه افتادند. موش اول همان ابتدا دست از تلاش کشید و غرق شد اما موش دوم، به قدری دست و پا زد که خامه به کره تبدیل شد و او توانست بیرون بیاید. خدا را شکر!»

3.(Boiler Room (2000

سث دیویس، گول یک تبلیغ را می خورد که گفته شده «یک میلیون دلار در سه سال». به همین منظور در بنگاهی که این تبلیغ را منتشر کرده است، مشغول به کار می شود. اما خیلی زود متوجه کار اصلی این موسسه می شود.

ق

نقل‌قول: «تماس همه فروش های شما را به وجود می آورد. یا شما به مشتری محصول می فروشید، یا مشتری به شما اطلاعاتی می فروشد که چرا از شما خرید نمی کند. در هر دو طرف نوعی فروش صورت می گیرد. مهم این است که در آخر چه کسی تسلیم شود.»

4.(Steel Magnolias (1989

این فیلم داستان 6 زن است و نشان می دهد آنها با مشکلات و پیشامدهای زندگی چگونه مواجه می شوند.

ی

نقل‌قول: «همیشه لبخند بزن، این کار به چهره تو ارزش بیشتری می دهد.»

5.(American Gangster (2007

یک داستان واقعی در مورد فرانک لوکاس – قاچاقچی هروئین – و ریچی روبرتز، پلیسی که در تعقیب برای دستگیر کردن او است.

ث

نقل قول: «کسی که بیشتر از همه سروصدا می کند از همه ضعیف تر است.»

6.(Office Space (1999

ی

نقل قول: «تنها و اصلی ترین مشوق من برای کار جای هیچ بحثی ندارد و آن ترس از دست دادن کارم است. اما می دانی باب! این طرز فکر باعث می شود تا یک نفر فقط زیاد کار کند تا اخراج نشود. همین.»

7. (Coming to America (1988

شاهزاده، آکیم جافر (ادی مورفی) از کشور افسانه ای آفریقا – زاموندا – به دنبال تجربه یک زندگی واقعی است و از ازدواج تحمیلی خود فرار می کند.

ب

نقل قول: «من هم اول از زمین شویی کارم را شروع کردم اما الان کاهو می شویم. بعد به بخش سرخ کردن و بعد هم قسمت کباب خواهم رسید. بعد از آن خیلی زود دستیار سرآشپز می شوم و بعد خودم همه کاره می شوم.»

8. (Big Night (1996

دو مهاجر ایتالیایی، پس از تلاش های بی ثمر برای باز نگه داشتن رستوران ورشکسته خود، برای «شب بزرگ» با هم نقشه می کشند تا یکی از ستاره های ایتالیا به نام بوئیس پریما با آنها شام بخورد.

ی

نقل قول: «من تاجر هستم و باید همیشه و در همه حال تاجر بمانم.»

9. (Up in the Air (2009

داستان خلبانی است که ناگهان از زندگی خسته می شود.

ی

نقل قول: «هیچ چیز به اندازه صداقت کم هزینه نیست.»

10. (Thank You For Smoking (2006

نیک نایلور، دلال موفق و بسیار بزرگ تنباکو در تلاش است تا برچسب های هشدار برای مضر بودن سیگار را از روی پاکت های آنها حذف کند.

ی

نقل قول: « کودک شماره سه: مادر من می گوید، مصرف سیگار انسان را می کشد. نایلور: آیا مادر تو دکتر است؟ کودک شماره سه: نه. نایلور: شاید محقق یا دانشمندی، چیزی است؟ کودک شماره سه: نه. نایلور: پس خیلی نباید روی حرف هایش حساب کنی. او به اندازه کافی اطلاعات و مطالعه در این زمینه ندارد.»