تبلیغات بنری

اولین هدفی که در طراحی تبلیغات بنری باید در نظر گرفته شود آن است که هدف اصلی این تبلیغات حک کردن و جا انداختن نام تجاری شما برای بازدید کننده می باشد، بنابراین بنر شما باید شامل مجموعه ای از لوگو، رنگ و شعار تبلیغاتی شما باشد. باید در نظر داشته باشید که تبلیغات بنری تنها را تبلیغات در اینترنت نمی باشد اما یکی از اصلی ترین نوع تبلیغات آنلاین می باشد.

در این مقاله فرض شده است که خواننده با مفاهیم اولیه تبلیغات بنری آشنایی دارد و می داند که بنر و تبلیغات بنری چیست و به مفاهیم کارکردی تر این نوع تبلیغات که به نحوه کار و چگونگی کسب منفعت از این نوع تبلیغات پرداخته شده است.

در تبلیغات بنری باید شما سه فاکتور CTR ، CPM و ROS را در نظر داشته باشد. حال به شرح هر یک از این فاکتورها می پردازیم :

CPM :

این فاکتور به قیمتی که شما برای نمایش بنر تبلیغاتی خود به تعداد 1000 دفعه نمایش در وب سایتی پرداخت می کنید اشاره می کند. در واقع اگر CPM وب سایتی 90000 هزار تومان باشد یعنی شما باید برای نمایش 1000 بار نمایش بنر تبلیغاتی خود 90000 هزار تومان پرداخت نمایید.

CTR :

این فاکتور به تعداد نمایش بنر تبلیغاتی شما نسبت به تعداد دفعاتی که برروی آن کلیک شده است اشاره می کند و بر اساس درصد بیان می شود. یعنی اگر CTR سایتی 1% باشد این به آن معنی می باشد که به ازای هر 100 بار بازدید کاربران از سایت 1 نفر بر روی تبلیغ شما کلیک نموده است.

ROS :

این فاکتور نیز به نمایش تبلیغ بنری شما در همه صفحات وب سایت و یا نمایش آن در یک گروه بندی خاص اشاره دارد. به عنوان مثال در موتورهای جستجو اگر یک کلمه کلیدی خاص جستجو شود تبلیغ شما نمایش داده می شود.

شما باید همیشه مدنظر داشته باشید که هرچه بیشتر تبلیغ شما نمایش داده شود نام تجاری شما بیشتر در معرض دید افراد قرار خواهد گرفت و تعداد بیشتری از مشتریان به شما مراجعه خواهند کرد. CTR استاندارد برای تبلیغات حدود 5% می باشد. تبلیغات بنری خود را جدی بگیرید و از مجریان مجرب جهت پیاده سازی طرح های تبلیغاتی خود استفاده نمایید.

شرکت روزنه ارتباط ارئه دهنده خدمات نوین تبلیغاتی در ایران

نویسنده: محمد رضا پازوکی