ام بی ای نیوز: با افت میزان فروش جهانی نوشابه های کوکاکولا، این برند احتمالا به زودی هر نوع نوشابه کوکا را تحت هویت قرمز منحصر به فرد خود توزیع خواهد کرد.
کوکاکولای اسپانیا در حالی از چهره جدید خود رونمایی می کند که کوکاکولا، Coke Zero، Diet Coke و Coke Zero Zero (Coke Zero بدون کافئین) را تحت یک دیزاین یکسان و بر اساس بسته بندی قرمز رنگ منحصر به فرد کوکاکولا ارائه داده است. این استراتژی برندینگ جدید حتما اواخر تابستان امسال در سرتاسر جهان اجرا می شود.

استراتژی جدید “single brand” همچنین محصولات مختلف را با هم یکی می کند. اگر قبلا در حوزه های تبلیغات و تجارت سه برند زیر مجموعه متفاوت وجود داشت، حالا می بینیم که برند کوکاکولا سایر محصولات را نیز حمایت مالی می کند.

برای کوکا کولا، این برندسازی مجدد چیزی کمتر از یک زمین لرزه نیست. در زمان عرضه Diet Coke در سال 1982 میلادی تاکنون، این محصول محبوبیت کوکاکولا را کاهش داد. بسته بندی کوکاکولا به رنگ قرمز با یک روبان و حروف سفید بود. Diet Coke نیز به رنگ سفید با حروف قرمز رنگ بود که بعد ها رنگ نقره ای جای رنگ سفید را گرفت. Coke Zero نیز به رنگ مشکی با حروف قرمز رنگ بود. هر محصول به نوبه خود جایگاه مشخصی داشت.

حالا با روند نزولی میزان فروش کوکاکولا، ظاهرا این شرکت قصد تحکیم نیروهای خود تحت یک بنر قرمز واحد را دارد تا تبریک کریسمس در سال 1969 میلادی را شبیه سازی کند. با افزودن رنگ های نقره ای، مشکی و مسی برای مشخص کردن طعم شیرین هر نوشابه، حالا این شرکت نسبت به افزایش میزان فروش خود امیدوار است.
البته هنوز جهانی شدن استراتژی جدید برند مشخص نیست اما این اتفاق حداقل تا این لحظه در اسپانیا اتفاق افتاده است.

مترجم: مرضیه فروتن
www.fastcodesign.com
سه شنبه 19 اسفند 1393