تبلیغات

دیگر تنها داشتن یک وب سایت با امکانات زیاد یک مزیت رقابتی برای کسب و کار شما محسوب نمی شود و نمی توان در این محیط پویای رقابتی به کسب و کار خود بدون تبلیغات درست ادامه داد. ما در عصر بمباران اطلاعاتی زندگی می کنیم، به عنوان مثال تنها کافیست که شما لغت تبلیغات را در موتورهای جستجویی مانند گوگل، جستجو نمایید تا به میلیون های سایت که از این لغت استفاده کرده‌اند مواجهه بشوید!

برای هر کسب و کاری دیده شدن امری بسیار حیاتی می باشد، دیده شده یعنی در معرض دید مشتری قرار گرفتن می باشد یعنی تبلیغات، با این کار حتی درصورتی که مشتری قصد خرید از شما را نداشته باشد اما در ضمیر ناخود آگاه مشتری نام شرکت و برند شما حک خواهد شد. برای دست یابی به این نقطه که آن را می توان روزنه موفقیت کسب و کار شما نامید نیاز است که تبلیغات وسیعی را در محیط پیرامون مشتری انجام دهید. این محیط هم محیط فیزیکی و هم محیط مجازی مشتری می باشد.

برای دیده شده در محیط مجازی راه های گوناگونی مانند تبلیغات در سایت ها پر بازدید و یا استفاده از تبلیغات ایمیلی و … وجود دارد اما مهم ترین نوع تبلیغات این که درصورتی که مشتری لغت ای را در موتورهای جستجو وارد کرد سایت شما در رتبه اول و جلوتر از دیگر رقبای در معرض دید مشتری قرار گیرد.

در این مقاله سعی شده است به چند نکته که باعث بهینه شدن سایت شما برای موتورهای جستجو می‌شود اشاره کند:

  • اگر شما مجبور به استفاده از منوهای جاوا اسکریپتی، Image Map و یا image link می باشد، حتما اطمینان حاصل کنید که لینک متنی آن صفحه را برای شناسایی آن توسط spider ها در گوشه ای از صفحه سایت قرار دارد.
  • محتوا پادشاه است، اطمینان حاصل کنید که محتوای سایت شما به درستی، دقیق و واضح و بطور منحصر به فرد برای سایت شما تهیه شده است. به عنوان مثال درصورتی که به دنبال دیده شدن با لغت تبلیغات هستید، نباید محتواهای تبلیغاتی موجود در سایت های دیگر را کپی برداری کرده و خود برای سایت خود باید تولید محتوا نمایید.
  • اگر محتوا پادشاه است، لینک ها ملکه می باشند. شبکه‌ای از لینک ها برای سایت درباره موضوع مورد نظر خود بسازید. برای مثال شبکه از لینک ها که به لغت تبلیغات اشاره می کند را برای سایت خود فراهم نمایید.
  • در رتبه سایت غرق نشوید! منظور ما این است که زیاد نگران رتبه سایت نباشد، بارها دیده شده است که سایت‌هایی که دارای رتبه کمتری می باشند درصورت جستجوی لغت تبلیغات در رتبه بالاتری قرار می گیرند.
  • مطمئن شوید که از کلمات کلیدی تعیین شده و اصلی در عنوان صفحات خود استفاده می نمایید. اما اگر ضروری است که اسم شرکت خود را در همه صفحات قرار دهید سعی کنید که آن را در انتها قرار دهید. مانند تبلیغات محیطی در شرکت روزنه ارتباط کیش.
  • پسوند های موجود در انتهای URL از اهمیت زیادی برخوردار نیستند. به عنوان مثال www.rozanehmedia.com/home.aspx با www.rozanehmedia.com/home از دید موتورهای جستجو یکی می باشد.
  • استفاده از توضیحات در لینک های را نیز فراموش نکنید
  • موتورهای جستجو به دنبال محتوای مناسب و یکتا می گردند، در نظر داشته باشید که محتوای مناسب و یکتا با هم متفاوت می باشند و محتوای سایت شما باید دارای هر دوی این ویژگی باشد.
  • استفاده از sitmap مناسب را فراموش کنید، زیرا به spider ها در ایندکس کردن سایت شما کمک می کند.

نویسنده: محمد رضا پازوکی