ام بی ای نیوز: با شدت گرفتن بحران مهاجران در اروپا و تلاش كشورهاي اين قاره براي مقابله با هجوم پناهندگان جنگ زده از خاورميانه، برند‌ها با ارسال كمك‌هاي جنسي خود را در تلاش‌هاي انسان دوستانه شريك كردند.

Kimberly-Clark در پاسخ به هشتگ كمپين #HelpCalais، يك سري دستمال توالت، دستمال كاغذي، دستمال مرطوب Andrex و پوشك‌هاي Huggies را براي كمك به مردم جنگ زده فرستاد.

از سبزيجات كنسروي گرفته تا تيغ‌هاي اصلاح و كيسه‌هاي خواب، برند‌هاي متعددي نسبت به كمك به مهاجران ابراز تمايل كرده‌اند اما تاكنون هيچ كدام محصولات رايگان را پيشنهاد نداده‌اند.

Kimnberly-Clark عملكردي فوق العاده را از خود نشان داده است.يك شركت ذخيره‌سازي در سرتاسر كشور موسوم به "Big Yellow" انبارهايي رايگان براي اجناس اهدايي از سوي اشخاص و آمازون را فراهم كرده است. در همين حين اين شركت يك سري نيروي انساني را براي مقابله با جريان ثابت تحويل كالا استخدام مي كند.يك تصوير شوك برانگيز از آيلين، يك پسر سه ساله مهاجر كه جسدش اين هفته در سواحل تركيه پيدا شد، در انگلستان خبر‌ساز و الهام بخش افزايش پشتيباني در كل كشور گرديد.پر بازديد‌ترين هشتگ در توييتر در انگلستان، #refugeeswelcome، در حمايت از يك طومار تهيه شده توسط يك روزنامه Independent، دولت را وادار به پذيرش تعداد بيشتري از پناهجويان به انگلستان مي كرد. اين روزنامه اولين رسانه ملي بود كه جرات انتشار اين عكس را پيدا كرد.حتي برند‌هايي نظير سايت خريد ASOS، كه هيچ ارتباطي با اين بحران ندارند نيز به توييت ايده‌هايي درباره نحوه كمك follower ها به حل آن پرداختند. برخي رسانه‌هاي انگلستان مثل The Sun و Daily Mail كه براي سال‌هاي طولاني پناهندگان را شرور مي دانستند پس از انتشار اين عكس به اتفاق خواستار اقدام دولت شدند. اين اتفاق ديدگاه مردم انگلستان را تغيير داد.

يك پيامد ديگر انتشار يك فيلم در اينترنت توسط يك سازمان غير دولتي بين المللي به نام "Save the Children" بود كه نزديك به ۵۰ ميليون نفر در يوتيوب آن را ديدند.

در اين فيلم زندگي ايده آل يك دختر نوجوان به سرعت در يك منطقه جنگي دچار وحشت از تشنگي، گرسنگي، بيماري و مرگ مي شد.آلمان مقصد مورد نظر بسياري از مهاجران به شمار مي رود. و اين در حالي است كه اين كشور بيش از بسياري از كشور‌هاي جهان از آن‌ها استقبال مي كند. همواره از آلمان به عنوان سرزميني پر از فرصت‌هاي اقتصادي نام برده مي‌شود.برند‌هاي ورزشي نيز به اين روند كمك مي كنند. بهترين تيم فوتبال اين كشور، باير‌ن مونيخ، مبلغ ۱ ميليون يورو به پروژه‌هاي حمايت از مهاجران اهدا مي كند. اين باشگاه همچنين پيشنهاد تاسيس يك آكادمي و كمپ آموزشي براي مهاجران جوان را داده است كه ضمن تغذيه آن‌ها، يك سري كلاس و لوازم ورزشي براي آموزش مهارت‌هاي فوتبالي به آن‌ها را تدارك مي بيند.مترجم:مرضیه فروتن

www.mbanews.ir

سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

1441673802_refugees-siria1441673802_refugees-siria

پستهای اخیر

ارسال نظر

WordPress Image Lightbox