ام بی ای نیوز: با شدت گرفتن بحران مهاجران در اروپا و تلاش کشورهای این قاره برای مقابله با هجوم پناهندگان جنگ زده از خاورمیانه، برند‌ها با ارسال کمک‌های جنسی خود را در تلاش‌های انسان دوستانه شریک کردند.

Kimberly-Clark در پاسخ به هشتگ کمپین #HelpCalais، یک سری دستمال توالت، دستمال کاغذی، دستمال مرطوب Andrex و پوشک‌های Huggies را برای کمک به مردم جنگ زده فرستاد.

از سبزیجات کنسروی گرفته تا تیغ‌های اصلاح و کیسه‌های خواب، برند‌های متعددی نسبت به کمک به مهاجران ابراز تمایل کرده‌اند اما تاکنون هیچ کدام محصولات رایگان را پیشنهاد نداده‌اند.

Kimnberly-Clark عملکردی فوق العاده را از خود نشان داده است.یک شرکت ذخیره‌سازی در سرتاسر کشور موسوم به "Big Yellow" انبارهایی رایگان برای اجناس اهدایی از سوی اشخاص و آمازون را فراهم کرده است. در همین حین این شرکت یک سری نیروی انسانی را برای مقابله با جریان ثابت تحویل کالا استخدام می کند.یک تصویر شوک برانگیز از آیلین، یک پسر سه ساله مهاجر که جسدش این هفته در سواحل ترکیه پیدا شد، در انگلستان خبر‌ساز و الهام بخش افزایش پشتیبانی در کل کشور گردید.پر بازدید‌ترین هشتگ در توییتر در انگلستان، #refugeeswelcome، در حمایت از یک طومار تهیه شده توسط یک روزنامه Independent، دولت را وادار به پذیرش تعداد بیشتری از پناهجویان به انگلستان می کرد. این روزنامه اولین رسانه ملی بود که جرات انتشار این عکس را پیدا کرد.حتی برند‌هایی نظیر سایت خرید ASOS، که هیچ ارتباطی با این بحران ندارند نیز به توییت ایده‌هایی درباره نحوه کمک follower ها به حل آن پرداختند. برخی رسانه‌های انگلستان مثل The Sun و Daily Mail که برای سال‌های طولانی پناهندگان را شرور می دانستند پس از انتشار این عکس به اتفاق خواستار اقدام دولت شدند. این اتفاق دیدگاه مردم انگلستان را تغییر داد.

یک پیامد دیگر انتشار یک فیلم در اینترنت توسط یک سازمان غیر دولتی بین المللی به نام "Save the Children" بود که نزدیک به 50 میلیون نفر در یوتیوب آن را دیدند.

در این فیلم زندگی ایده آل یک دختر نوجوان به سرعت در یک منطقه جنگی دچار وحشت از تشنگی، گرسنگی، بیماری و مرگ می شد.آلمان مقصد مورد نظر بسیاری از مهاجران به شمار می رود. و این در حالی است که این کشور بیش از بسیاری از کشور‌های جهان از آن‌ها استقبال می کند. همواره از آلمان به عنوان سرزمینی پر از فرصت‌های اقتصادی نام برده می‌شود.برند‌های ورزشی نیز به این روند کمک می کنند. بهترین تیم فوتبال این کشور، بایر‌ن مونیخ، مبلغ 1 میلیون یورو به پروژه‌های حمایت از مهاجران اهدا می کند. این باشگاه همچنین پیشنهاد تاسیس یک آکادمی و کمپ آموزشی برای مهاجران جوان را داده است که ضمن تغذیه آن‌ها، یک سری کلاس و لوازم ورزشی برای آموزش مهارت‌های فوتبالی به آن‌ها را تدارک می بیند.مترجم:مرضیه فروتن

www.mbanews.ir

سه شنبه 17 شهریور 1394

1441673802_refugees-siria1441673802_refugees-siria