هدیه دادن مردم را خوشحال می کند به خصوص آن که این هدیه محصول شما باشد. اگر کسب و کار موفقی دارید، چه بزرگ چه کوچک، تبلیغ آن امری ضروری به نظر رسیده و یک سری ویژگی ها، خدمات و یا کالاها را معرفی می کند.

به گزارش مارکتینگ نیوز و به نقل از ام بی ای نیوز، سوالی که در این جا مطرح می شود آن است که چگونه می توان با استفاده از یک سری استراتژی های تبلیغاتی، مردم پیرامون خود را از کسب و کارتان آگاه کرده و با این وجود آن ها را از خود نراند. مشکلی که در این جا رخ می دهد شاید این باشد که یک کمپین بازاریابی بیش از حد تهاجمی، مردم را خسته و کسل می کند. یک استراتژی تبلیغاتی متعادل اما جامع و مختصر باید اتخاذ شود.

تیم کارمندان
کارمندان شما هسته کسب و کارتان را تشکیل می دهند. چنانچه صاحب یا مدیر عامل یک کسب و کار خاص هستید، درست است که شما اجرا کننده و تصمیم گیرنده نهایی هستید، اما بدون کارمندانتان هیچ کاری را نمی توانید انجام بدهید. آن ها پایه جایگاه شرکت شما هستند. به جای طرد آن ها، باید کارمندان را در سیستم خود گنجانده و از ایده هایشان استفاده کنید. به این ترتیب، وقتی درباره استراتژی های تبلیغاتی شرکت تردید می کنید، باید به مشورت با کارمندانتان روی بیاورید.

یک ابزار مفید سازماندهی، جلسه سیال سازی ذهن و اطلاع از ایده هایی خواهد بود که احتمالا از این طریق مطرح می شوند. از آن جایی که به احتمال زیاد بسیاری از کارمندان در اجتماع پیرامون شما زندگی می کنند، قادر خواهند بود تا از کمبودها سخن گفته و اطلاع دهند که احتمالا چه نوع فضاهای خالی می توانند با محصولتان پر شوند. البته، شما باید پیشاپیش وعده دادن یک پاداش نقدی را به صاحبان بهترین راه حل ها بدهید. کارمندان دلسوز شما می دانند که چگونه محصولاتتان بیشتر دیده شده و در نتیجه آگاهی از برند شما بالا خواهد رفت.

خود را هم سطح کنید
حتی اگر صاحب یک کسب و کار هستید احتمالا به جامعه محلی برای تاسیس کسب و کارتان به عنوان یک مهره موفق نیاز خواهید داشت. به احتمال زیاد بیشتر کارمندان شما از میان افراد بومی انتخاب می شوند. به همین دلیل شما باید روابط خوبی با جامعه پیرامون خود داشته باشید. برای افزایش آگاهی درباره برندتان، شما باید در مراسم مختلف در حوزه جامعه خود شرکت کنید.

همچنین، شما باید اسپانسر رویدادهایی شوید که به کرات اتفاق نیفتاده اما ممکن است تاثیر زیادی بر روی مردم جامعه شما بگذارند. برای مثال، شما می توانید یک جشنواره تئاتر را سازماندهی کرده یا حداقل در برگزاری موفق آن نقش داشته باشید. به علاوه، شما همچنین می توانید به سازماندهی کنسرت هایی کمک کنید که به مردم آرامش داده و برایشان جالب هستند. در ادامه باید به نحوی اسم کسب و کارتان را در این مراسم مطرح کنید.

برای مثال می توانید در کنار ارائه شیشه های آب معدنی به حضار، مکان های ویژه بازیافت شیشه در نقاط مختلف محل برگزاری کنسرت را راه انداخته و با این کار هدف خود از افزایش آگاهی درباره بازیافت و حفاظت از محیط زیست را بیان کنید.

برند و کسب و کارتان باید در جامعه پیرامون شما مطرح شوند. با جذب مشتریانی وفادار از میان مردم اجتماع خود، آن ها خواهند فهمید که شما به مردم اهمیت داده و فقط به سوددهی خود نمی اندیشید. کسب این موفقیت به رشد شما و ایجاد رابطه ای نزدیک با مردم جامعه کمک خواهد کرد.

مترجم: مرضیه فروتن