یک داستان سرمایه گذاری موفق: چطور یک زوج میلیونر شدند

Helen و Jeff Browns به عنوان سرمایه گذاران زرنگ که با تلاش بسیار توانسته اند به میلیونها دلار سرمایه برسند.

آنها که ساکن ایندیاناپولیس هستند به شکل معمول خرید سهام انجام نمی دهند. بلکه روششان سرمایه گذاری بر روی صندوقهایی که سابقه قوی و خوبی داشته باشند.

در حال حاضر 60% مجموع داراییهایشان در بازار بورس سرمایه گذاری شده است. 40% مابقی صرف خرید اوراق قرضه و پول نقد می باشد که با توجه به سنشان بصورت منطقی و مرسوم تقسیم شده است (Jeff 52 ساله و Helen 50 ساله هستند). بیش از نیمی از ارزش سهامشان و یک چهارم از ارزش اوراق قرضه شان در صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر شاخص تزریق شده است. Jeff: “ما هیچ وقت تغییر بنیادی بر روی سرمایه گذاریمان انجام نداده ایم  و هیچ وقت هم از بازار کنار نکشیده ایم”. حدود 60% داراییهای مالی خانواده Browns در حسابهای خاصی به منظور کمک به طرحهای حمایتی از دانشگاهها و بازنشستگی که از دادن مالیات معاف هستند، اختصاص یافته است.

خانواده Browns همیشه پس انداز کننده های منظمی بوده اند. Helen می گوید درست زمانی که بعد از اتمام کالج به عنوان فروشنده کامپیوترهای IBM بوده است، او توانسته 35% از دریافتی خالص حقوق خود را پس انداز کند. او می گوید:” افرادی که BMW و Rolex می خریدند را می شناختم ولی من طبق برنامه پس اندازی که داشتم (Nissan) Altima خریدم و همیشه طبق وسعم زندگی کردم”. در حال حاضر، این زوج 33% از درآمد ناخالص Jeff را پس از انداز می کنند (آنان اکنون 3 فرزند محصل دارند و Helen دیگر در بیرون خانه کار نمی کند و در پایان هر ماه آنها هر میزان موجودی از حسابهای جاری و معمولی خود را به حسابهای سرمایه گذاری خود منتقل می کنند. Jeff می گوید:” من هرگز احساس نمی کنم پول اضافی در حسابهایم برای خرج کردن داشته باشم”

خانواده Browns بخوبی سازماندهی شده اند. Jeff که وکیل حقوقی برای یک شرکت است، در ماه 30 ساعت از وقت خود را صرف بررسی و پیگیری اتفاقات پیش امده بر روی اموال خانواده، بدهی ها و سرمایه گذاری های مختلف می کند. و آن را بروی یک فایل اکسل تنظیم می کند. هدف او این است که مطمئن شود در حسابهای حمایتی دانشگاهها و بازنشستگی بیشترین عواید حاصل شده و در مورد بخش بندی داراییها نیز بهینه ترین شکل ممکن ایجاد شده است. بر روی فایل اکسل، Jeff هر نوع تغییر صورت گرفته در مورد ارزش داراییهای خانواده را مورد بررسی قرار می دهد. که طبق این بررسی در طی چهار سال گذشته این تغییر مثبت دو برابر شده است. این تغییر بدلیل عملکرد قوی بازارهای سهام بعد از نزول محسوس بین سالهای 2007 و 2009 پدیدار شده است. تصمیم این زوج برای اصرار در حضور محکم در بازاری که سبب تحمیل خسارتهای فراوانی می شد، باعث شد در موقعیتی قرار بگیرند تا بتوانند سود فراوانی از ترمیم بازار بدست آورند.

اگر چه خانواده Browns، افراد مستقلی در تصمیم گیریهایشان هستند ولی سالی یکبار با یک برنامه ریز مالی – Susan Elser- ملاقات می کنند تا در مورد وضعیت مالی خانواده و ایده های بزرگ برای آینده صحبت کنند. بطور مثال آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید خانه جدید است یا خیر و یا آیا بخش بندی اموال خانواده در قسمتهای مختلف هنوز کارایی لازم را دارد یا خیر. سال گذشته، آنها برای خرید ملک در فلوریدا با توجه به قیمتهای پایین آن زمان تصمیم گرفتند تا بتوانند حداکثر استفاده ممکن را از زمان را ببرند. بعد از اینکه در مورد اعداد و ارقام با Elser  به توافق رسیدند، در خصوص ادامه اجرای برنامه مالی خود نیز به جمع بندی لازم رسیدند.