[vc_row][vc_column width=”1/6″][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]

15 ابزار طراحی آنلاین برای صاحبان کسب و کارهای کوچک:

مهم نیست در چه زمینه‌ای تخصص دارید، شاید نویسنده یا کارآفرینی باشید که به دنبال ارائه خدمات و محصولات‌تان هستید. طراحی زیبا و محتوای بصری شگرف، نقشِ مهمی در پیشبرد اهداف شما خواهد داشت.

مشکلِ اصلی پیش روی شما هزینه استخدام طراحِ حرفهای است. اگر شما  وبلاگ یا استارت‌آپی  را به تازگی راه اندازی کرده باشید، احتمالا امکان پرداخت  هزینه‌ی زیاد را در ابتدای راه ندارید. مسلط شدن بر برنامه‌هایی همچون فتوشاپ و نیز آشنایی با اصول طراحی و گرافیک – حتی بصورت آماتور – زمان و انرژیِ زیادی لازم دارد.

لذا شما می توانید از الگو ها و ابزار های ساده آنلاین  استفاده کنید. این ابزارها راه‌حل مناسبی برای ویرایش عکس و طراحیِ بصری مناسب بدون صرف زمان زیاد هستند.

نگاهی بیندازیم به فهرستی از 15 ابزار طراحی آنلاین:

Canva

Canva یک پلتفورم آنلاین برای طراحیِ پست‌های رسانه‌ای و اجتماعی، کاورها، فایل‌های PDF، ارائه‌ها، دعوت‌نامه‌ها و کارت‌های ویزیت است. استفاده از Canva بسیار ساده است و همچنین تعداد بسیار زیادی پس‌زمینه‌ و تصاویر رایگان برای طراحی دارد.

BeFunky

BeFunky یک ابزار طراحی آنلاین است که شما میتواند از آن به عنوان ویرایشگر تصاویر، کولاژ ساز و ابزاری برای طراحی گرافیکی استفاده کنید. وبسایت BeFunky آموزش‌ها و توصیه‌های مناسبی را ارائه میدهد که کاربر بتواند طرح‌های بهتری بسازد و ویرایش تصاویر را حرفه‌ای انجام دهد.

Snappa

Snappa یک ابزار بازاریابیِ خلاقانه است که میشود از آن برای امور گرافیکی مختلف استفاده کرد؛ از جمله تمام درگاه‌های اجتماعی. Snappa دارای خروجی مستقیم برای Buffer (یک ابزار ارسال پست، زمان‌بندی و برنامه ریزی است).

Placeit

Placeit بیش از 2500 تصاویر استوک دارد. آنچه که کاربر میتواند انجام دهد قراردادن اسکرین‌شاتِ وبسایت جدیدتان، صفحه‌ی فیسبوک یا آرت‌ورک‌تان در الگوهای آماده است.

Pablo

Pablo یک ابزار بسیار ساده است که توسط Buffer ساخته شده. رابط کاربری آن فقط سه عنصر دارد: گالری تصاویر در سمت چپ، محتوای گرافیکی در وسط و تبِ شخصی‌سازی در سمت راست.

Recite This

Recite This یک ابزار فوق‌العاده است برای ساخت تصاویر نقل قول دار که مناسب پست‌های شبکه‌های اجتماعی میباشد. Recite This یک ابزار ساده و سریع است. میتوانید به راحتی نقل قول‌تان را در الگوهای دلخواه بچسپانید، البته میشود هروقت که خواستید الگو را به راحتی تغییر دهید.

Tiff

Tiff برای کشف بهترین فونت در طراحی است. به شما کمک میکند که از طریق لایه‌بندی تفاوت‌های بصری و کنتراست را میان دو فونت ببینید. تمام فونت‌ها از جمله کتابخانه فونت‌های گوگل را پشتیبانی میکند.

Pictaculous

Pictaculous  یک جعبه‌ رنگ ساز آنلاین است. تصویرتان را آپلود کنید ، ابزار Pictaculous جعبه‌رنگی برایتان می سازد.  برای زمانی که می خواهید بدانید دقیقا چه رنگی در طرح‌های جدیدتان استفاده شده یا زمانی که لازم است کدِ رنگها را بدانید، بسیار مفید است.

ColorZilla

ColorZilla  یک قطره‌چکان آنلاین است و برای زمانهایی که کدهای HEX یک رنگ خاص را لازم دارید، مفید است. با این ابزار می توانید DOM رنگ‌ها را کشف کنید و دیگر مشخصات مختلف را بیابید.

Piktochart

Piktochart  ابزاری آنلاین جهت ساخت اینفوگرافی‌های قوی است که امورزه بسیار محبوب شده‌اند. میتوانید از بیش از 600 الگوی رایگان استفاده کنید. این ابزار به شما اجازه میدهد ارائه‌ها و فایل‌های قابل پرینتِ فوق‌العاده‌ای بسازید.

Infogr.am

Infogr.am یک ابزار اینفوگراف است و تفاوت اصلی آن با Piktochart در قابلیتِ ساختِ تصاویر اینتراکتیو (=تعاملی) است. در این برنامه کاربر می تواند ویدیوها را به ایفوگراف‌هایش بیافزاید، چارت‌ها و نقشه‌های اینتراکتیو بسازد.

PicMonkey

PicMonkey  یک ویرایشگر تصویرمحور است. ویژگی‌های آن مثل Canva است و دارای عناصر طراحیِ رایگان میباشد با این حال بسیار ساده‌ست و نتایج سریع به شما میدهد. با PicMonkey میتوانید کولاژها و طرح‌های عالی بسازید.

Pixlr

Pixlr  یک ویرایشگر تصویر با بیش از 600 افکت، پوشش و حاشیه است. شاید اسم آن را شنیده باشید چراکه برای اندروید و ای او اس هم توسعه یافته و کاربران می تواند به صورت رایگان از آن استفاده کند.

CreateBrief

قبل از ساخت هر طرحی نیاز به یک طرح مختصر دارد. هدف طرح چیست؟ مخاطب کیست؟ CreateBrief

 به شما کمک میکند طرح مختصرتان را بسازید. میتوانید از الگوهای رایگان استفاده کنید یا خودتان الگو بسازید.    

Tinkercad

با Tinkercad میتوانید طرح‌های سه بعدی و گرافیکی بسازید. اول از همه، اشکالی را قصد  استفاده از آنها دارید را کنید انتخاب کرده  سپس آنگونه که دلتان میخواهد آنها را ویرایش کنید تا طرح دلخواتان را بسازید. در نهایت، میتوانید اشکال را باهم یکی کنید و از آنچه که ساخته‌اید لذت ببرید.

منبع: Forbs

ترجمه فواد رحیمی

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]