تبلیغات رایگان صدا و سیما

 

 • مقدمه:

طرح حمایت از کالای ایرانی فرصت بسیار مغتنمی برای تقویت توان رقابتی تولید داخلی است. در تولید ملی علاوه بر توجه به منابع اقتصادی باید توجه خاص و و یژه ای به منابع انسانی صورت گیرد نیروی کار شریفترین، مهمترین و با ارزشترین عامل بین عوامل گوناگون تولید است و هیچ عاملی بدون حضور نیروی انسانی متخصص، خلاق، نوآور امکان تحقق اهداف تولید را محقق نخواهد کرد و حیات بالقوه تولید متضمن توجه جدی به نیروی کار است. نیروی انسانی با انگیزه و حرفه ای باعث رشد سازمان میگردد. رسانه ملی با سیاست گذاری بر پایه این مهمترین عامل، به نقش آفرینی خود در خصوص حمایت از کالای ایرانی طی سالهای 1396 و 1397 اقدام نموده است. این رسانه با ارائه طرح های تشویقی و تبلیغات رایگان به شرکت های تولیدی متناسب با تعداد نیروی انسانی شاغل تاثیر به سزایی در خروج شرکت های تولید از رکود داشته است.

درصورتی که شرکت تولیدی شما در سال 1398 از طرح تبلیغات رایگان استفاده کرده است در سال 1399 نیز مشمول این طرح خواهد شد. مبنای محاسبه 50% دستمزد یا حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان بعد از ماه استفاده از طرح تبلیغات رایگان در سال 1398 است.
برای مثال: در صورتی که شرکت تولیدی شما در سال 1398 از طرح تبلیغات رایگان در مهر ماه استفاده کرده باشد در سال 1399 به میزان 50% دستمزد یا حقوق و مزایای پرداختی از مهر ماه 1398 به بعد مبنای محاسبه قرار میگیرد.

 • شروط لازم جهت بهره برداری از تبلیغات رایگان در شبکه های تلویزیون و رادیو:

 1. شرکت شما باید تولیدکننده محصول نهایی برای مصرف کننده نهایی باشد.

محصولاتی نظیر: 1)آرایشی بهداشتی، 2) مواد غذایی و آشامیدنی، 3) ساختمان و تاسیسات، 4) لوازم خانگی و اداری، 4) پوشاک، کیف و کفش و لوازم تزئینی، 5)خودرو و لوازم یدکی ماشین آلات، 6) فرآورده های نفتی-گازی و پتروشیمی، 7) انتشارات و چاپ و 8) حوزه سلامت و درمان.

لازم به ذکر حوزه خدمات (تجاری، گردشگری، آموزش، حمل و نقل و …)  مشمول طرح تبلیغات رایگان نیستند.

 1. محصول نهایی شما در ایران تولید شده و برند ایرانی عرضه شود.
 • مدارک لازم جهت درخواست تبلیغات رایگان:

 1. روزنامه رسمی شرکت
 2. ثبت علامت تجاری (برند)
 3. اساس نامه شرکت
 4. پروانه بهره برداری (پروانه کسب، پروانه فعالیت – بسته به نوع فعالیت، ارائه موجوزی که به ایشان اجازه فعالیت داده شده الزامی است)
 5. لیست بیمه شدگان با ذکر حقوق و مزایای پرداختی در سال 1399 طبق استعلام از سازمان تامین اجتماعی
 6. معرفی نامه شرکت روزنه ارتباط به عنوان مشاور تبلیغات به صدا و سیما
 7. کپی کارت ملی و شناسنامه صاحب یا صاحبان امضاء شرکت مشخص شده در روزنامه رسمی
 • مراحل اجراء طرح تبلیغات تلویزیونی و رادیویی رایگان:

 1. شرکت تولیدکننده با تهیه و تنظیم نامه ای به اداره کل بازرگانی صدا و سیما، درخواست استفاده از تسهیلات حمایت از کار و کالای ایرانی (تبلیغات رایگان) می کند.
 2. اداره کل بازرگانی صدا و سیما طی نامه ای شرکت تولیدکننده را به سازمان تامین اجتماعی جهت دریافت لیست بیمه معرفی می کند.
 3. پس از استعلام و دریافت گزارش از سازمان تامین اجتماعی، شرکت تولیدکننده با ارائه مدارک به ما، اقدام به درخواست قرارداد تبلیغات رایگان تلویزیونی و رادیویی می کند.
 4. درخواست قرارداد تبلیغات رایگان همراه با مدارک توسط اداره کل بازرگانی صدا و سیما مورد بررسی قرار گرفته و درصورت احراز شرایط قرارداد، به امضاء طرفین (شرکت تولیدکننده، مشاور تبیلغاتی و صدا و سیما) می رسد.
 5. در صورتی که شرکت تولیدکننده تیزر تبلیغاتی نداشته باشد، ما متناسب با نیازهای صاحب آگهی و دستورالعمل های سازمان صدا و سیما تیزری تولید خواهد کرد. سپس به شورای بازبینی صدا و سیما ارسال کرده و مجوز لازم جهت پخش آگهی تلویزیونی را دریافت می کنیم.
 6. پس از دریافت مجوزهای لازم پخش، شرکت روزنه ارتباط برنامه ی پخش (زمان و محل پخش تیزر) متناسب با مخاطب هدف تدوین کرده و پس از تایید آن توسط کارفرما، سفارشات به بازرگانی صدا و سیما ارسال می گردد.
 7. بعد از پخش نهایی تیزر، صورت حساب های پخش به تولیدکننده ارائه میشود.
 • نکات مهم:

 1. پخش آگهی تلویزیونی در همه شبکه ها و همه برنامه های صدا و سیما که فضای تبلیغاتی داشته باشد، قابل اجرا است و محدودیتی در پخش آن وجود ندارد.
 2. مبلغ قرارداد تبلیغات رایگان برابر با مبلغ حقوق و مزایای پرداختی توسط شرکت تولیدکننده است، که 60 درصد آن در تلویزیون و 40 درصد در رادیو قابل پخش است. لازم به ذکر است امکان بهره برداری از 100 درصد مبلغ قرارداد صرفاً در شبکه های رادیویی میسر است.
 3. سقف مبلغ قرارداد تبلیغات رایگان 20 میلیارد تومان است.
 4. محل پخش آگهی تلویزیونی تماماً رایگان است و شرکت تولیدکننده تنها هزینه ساخت آگهی تلویزیونی و اجراء طرح تبلیغات رایگان را به مشاور تبیلغاتی خود پرداخت می کند.

برای مشاهده نمونه کارهای تبلیغات تلویزیونی شرکت روزنه ارتباط به صفحه نمونه کارهای تبلیغات تلویزیونی مراجعه فرمائید.

جهت اطلاع از تعرفه ساخت تیزر و هزینه اجراء طرح تبلیغات رایگان با شرکت روزنه ارتباط به شماره 02188879490 تماس حاصل فرمائید.